4service

Utrzymanie ruchu maszyn i instalacji przemysłowych

Utrzymanie ruchu to praca, w której łączy się szereg dziedzin technicznych. W każdym urządzeniu, maszynie i instalacji przemysłowej czy technologicznej styka się ze sobą mechanika, elektryka, elektronika, optyka. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie danego urządzenia niezbędna jest zatem szeroka wiedza i doświadczenie.

Jako firma pomagamy wielu Klientom w obsłudze, konserwacji oraz w naprawie urządzeń wykorzystywanych przy produkcji lub obróbce materiałów zarówno stałych jak i płynnych czy gazowych.

Utrzymanie ruchu instalacji przemysłowych

Wiele dziedzin przemysłu opiera się dziś na zautomatyzowanym procesie produkcji. Oszczędności jakie niesie za sobą zastosowanie profesjonalnej automatyki są niepodważalne. Mnogość zadań, które wykonują współczesne sterowniki PLC jest w praktyce niewykonalna dla dużej nawet załogi ludzkiej. Rodzi to jednak konieczność weryfikacji oraz kontroli poprawności wykonywania poszczególnych czynności. Wsak aparatura steruje często niebezpiecznym procesem, którego awaria może spowodować znaczne straty, zagrożenie dla środowiska lub nawet zagrożenie życia ludzkiego

Zdj. Współczesne instalacje przemysłowe wymagają ciągłego nadzoru i konserwacji.

 

Potrzebujesz pomocy technicznej? ZADZWOŃ tel. 508 635 498

 

Utrzymanie oraz serwis maszyn produkcyjnych

W wielu gałęziach przemysłu stosuje się pojedyncze maszyny i urządzenia wykonujące poszczególne czynności pod nadzorem obsługi. Naprawa i konserwacja tego typu urządzeń to często mozolny proces odkrywania intencji autora i projektanta maszyny. Pozwala to na dobranie oraz poprawną instalację części zamiennych oraz odpowiednią konfigurację urządzenia. Niezbędny jest przy tym dobry kontakt z obsługą oraz znajomość historii jednostki serwisowanej.

Zdj. Serwis maszyn produkcyjnych

 

Uruchomienia używanych maszyn i instalacji produkcyjnych

Zakup używanej maszyny czy nawet całej instalacji to często ekonomicznie uzasadniona inwestycja. Przy należytym demontażu, montażu oraz uruchomieniu otrzymujemy produkt o bardzo dużej wartości produkcyjnej przy zachowaniu względnie niskich nakładów.
Uruchomienie każdej maszyny używanej zaczynamy od dokładnego zapoznania się z dokumentacją techniczną, instrukcją obsługi, procesem wykonywanym przez dane urządzenie. Ważne, aby uruchamiać urządzenie etapami testując możliwie wiele punktów pracy eliminując przy tym stwierdzone usterki oraz nieprawidłowości. Nierzadko okazuje się, że sterowanie lub części napędu (silniki, falowniki) nadają się do wymiany. W takim przypadku niezbędna staje się kompleksowa naprawa z wymianą i programowaniem sterowania od zera. Proces o tyle trudny co czasochłonny ze względu na sprecyzowanie zadań, które dane maszyna ma wykonywać

Zdj. Zautomatyzowana linia produkcyjna

 

Firma 4service zajmuje się utrzymaniem ciągłości ruchu instalacji, przy których nie ma zatrudnionych pracowników technicznych. Pozwalamy utrzymać koszty eksploatacji na ekonomicznym poziomie.


Prosimy o kontakt pod nr tel. 508 635 498 lub mailowo. Teren naszego działania to Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Świecie, Chełmno, Szubin, Nakło, województwo kujawsko-pormorskie i północna Polska.

Usuwanie przestojów i awarii maszyn - ZADZWOŃ tel. 508 635 498

stat4u