4service

Agregat prądotwórczy z zasilaczem UPS

zasilacz UPS w połączeniu z agregat prądotwórczymUps czyli (Uninterruptible Power Supply) to powrzechnie stosowana nazwa urządzenia, które dba o bezprzerwowe zasilanie odbiorników. Przy wykorzystaniu elektroniki cyfrowej oraz technologii energoelektronicznej uzyskujemy produkt, mogący przejąć zasilanie obiektu w momencie braku zasilania z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie nawet krótkie przerwy mogą spowodować znaczne straty lub niepotrzebne niebezpieczeństwo. Dotyczy to urządzeń takich jak serwerownie, linie produkcyjne, sale operacyjne itp.Współcześnie wyróżnia się następujące typy zasilaczy UPS:


- Offline - Zasilanie obiektu odbywa się z zewnętrznej sieci, a akumulatory są jedynie doładowywane. Cały system czeka na zanik napięcia aby zacząć procedurę uruchomienia falownika i podania napięcia na odbiornik. Jest to najprostszy układ, który z racji zastosowanej technologii wymaga przerwy w zasilaniu na wyjściu. Jest to związane z czasem reakcji oraz czasem uruchomienia falownika. Najważniejszą wadą takiej technologii jest jednak fakt przekazywania wszelkich zakłóceń z napięcia wyjściowego na instalację odbiorczą.  System Offline jest najtańszą opcją mającą zastosowanie jedynie w najprostszych instalacjach. System Offline jest stosowany najczęściej w najniższej półce cenowej UPS-ów dostępnych na rynku sprzętu komputerowego

- Line Interactive - jest to rozwinięcie technologii typu Offline. Cechuje je zwiększona filtracja napięcia (np poprzez transformator) oraz częściowa synchronizacja z siecią. Stosuje się tu także technologię AVR, czyli automatyczną regulację napięcia co pozwala jedynie zmniejszyć wahania napięcia na zasilaniu odbiorników.

- True-OnLine - najbardziej zaawansowana technologia zasilaczy UPS. Polega ona na zastosowaniu prostownika oraz falownika w jednym urządzeniu. Pozwala to na całkowite uniezależnienie od wahań napięcia wejściowego. UPS pracuje w pełnym cyklu przez cały czas, w którym jest podłączony do zasilania. Nie ma więc jakiejkolwiek przerwy w zasilaniu instalacji odbiorczej przy odłączeniu zasilania podstawowego. Zainstalowany wewnątrz system generowania sinusoidalnego napięcia korzysta ze źródła napięcia stałego, którym jest albo prostownik albo bateria akumulatorów. Przejście z jednego źródła na drugie odbywa się płynnie, przez co z punktu widzenia instalacji odbiorczej jest to całkowicie niezauważalne, nawet z wykorzystanie specjalistycznego sprzętu pomiarowo-rejestrującego.


zasilacz UPS trójfazowy 400V

Zdj. UPS True OnLine trójfazowy 400V

Profesjonalne UPS'y do agregatów prądotwórczych   -   TEL. 884 034 986


Wniosek: tylko w urządzeniu UPS typu True-OnLine mamy na wyjściu zagwarantowane czyste napięcie o stałych parametrach (230V-50Hz lub 400V-50Hz).

W przypadku kiedy zasilamy instalację odbiorczą z agregatu prądotwórczego jako awaryjnego źródła zasilania, zastosowanie zasilacza UPS typu True-OnLine sprawia, że wszelkie wahania napięcia prądnicy czy też sam proces przełączania i uruchamiania agregatu będzie dla użytkowinika całkowicie niezauważalne.

schemat podłączenia UPS True online wraz z agregatem prądotwórczym

Rys. Schemat połączeń tandemu sieć + agregat prądotwóczy z SZR + zasilacz UPS True Online


Najważniejsze zalety zastosowania połączenia agregat prądotwórczy +zasilacz UPS True Online:

  • Bezprzerwowe zasilanie obiektu w trybie ciągłym - sieć + agregat + podtrzymanie UPS
  • Brak wpływu zakłóceń napięcia wejściowego (zarówno z sieci jak i z agregatu prądotwórczego) na kształt napięcia wyjściowego zasilającego instalację odbiorczą
  • Ciągłe podtrzymanie akumulatorów wraz z ich automatyczną konserwacją
  • Korekcja współczynnika mocy
  • Tryb oszczędzania energii
  • Dłuższa żywotnośc akumulatorów


Oferowane przez nas zasilacze UPS True OnLine są dostępne w mocy od 1kVA do 600kVA

zasilacz UPS true online 230V

Potrzebujesz bezprzerwowego zasilania? -   ZADZWOŃ!   tel. 884 034 986


 

stat4u