4service

Agregat prądotwórczy z zasilaczem UPS

zasilacz UPS w połączeniu z agregat prądotwórczymUps czyli (Uninterruptible Power Supply) to powrzechnie stosowana nazwa urządzenia, które dba o bezprzerwowe zasilanie odbiorników. Przy wykorzystaniu elektroniki cyfrowej oraz technologii energoelektronicznej uzyskujemy produkt, mogący przejąć zasilanie obiektu w momencie braku zasilania z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie nawet krótkie przerwy mogą spowodować znaczne straty lub niepotrzebne niebezpieczeństwo. Dotyczy to urządzeń takich jak serwerownie, linie produkcyjne, sale operacyjne itp.

Więcej...

Instalacja agregatu prądotwórczego

Instalacja agregatu prądotwórczego wraz z systemem automatyki SZR to kilka etapów prowadzących do uruchomienia zasilania awaryjnego na danym obiekcie. Przygotowanie, budowa instalacji oraz jej uruchomienie i testowanie to praca, przy której należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dobrze wykonana instalacja będzie służyć przez wiele lat.

 

Więcej...

Agregaty prądotwórcze - najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się jaki agregat prądotwórczy jest odpowiedni dla Ciebie? Nie wiesz jak się zabrać za dobór agregatu? Szukasz pomocy w zakresie zasilania awaryjnego?

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania, mając nadzieję, że to pomoże w zdobyciu niezbędnej wiedzy w tym zakresie. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania - skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie pod nr 884 034 986.

Więcej...

Książka eksploatacji agregatu

Współczesne stacjonarne agregaty prądotwórcze wymagają dużo mniej uwagi i pracy niż modele z lat 80tych ubiegłego wieku i starsze. Klasyczne agregaty prądotwórcze typu Wola potrzebowały stałej obsługi konserwacyjnej. Każde odpalenie generatora wiązało się z wezwaniem uprawnionego energetyka, który wykonując poszczególne czynności uruchamiał i wysterowywał jednostkę prądotwórczą. Również w czasie pracy agregaty te wymagały stałej obecności elektryka celem kontrolowania prędkości obrotowej, ciśnienia oleju, wartości prądu i napięcia. Obecnie produkowane agregaty prądotwórcze są wyposażone w układ automatyki sterującej zarówno silnikiem jak i przełączeniem w układzie Samoczynnego Załączania Rezerwy SZR. Nie jest zatem wymagana obecność elektryka z uprawnieniami SEP przy każdym uruchomieniu zasilania awaryjnego.

Takie uproszczenie procedury pracy stacjonarnego agregatu prądotwórczego nie zwalnia użytkownika od okresowej konserwacji przeglądów generatora.

Więcej...

Agregat prądotwórczy z automatyką SZR

agregat pradotworczy z SZRDzisiejszy świat jest uzależniony od energii elektrycznej. Wiele urządzeń należy nieprzerwanie zasilać aby zapewnić ich prawidłową, a często i bezpieczną pracę. Pomimo ciągle usprawnianej i modernizowanej sieci energetycznej istnieje duże prawdopodobieństwo wyłączenia dostaw energii na czas od kilku minut do nawet kilkunastu godzin. Jest to związane z występowaniem awarii (ostre zimy, kataklizmy, inne wypadki losowe), jak i z planowanymi wyłączeniami związanymi z rozbudową i konserwacją sieci.

W przypadku, gdy brak prądu może spowodować duże straty materialne lub nawet niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia należy zainstalować awaryjne źródło zasilania w postaci stacjonarnego agregatu prądotwórczego. Współczesne jednostki tego typu są wyposażone w układ automatycznego startu i przełączania zasilania.

Więcej...

Awaria agregatu prądotwórczego - co robić?

Wiele budynków i instalacji jest dziś wyposażonych w zasilanie awaryjne w postaci stacjonarnego agregatu prądotwórczego z systemem automatyki SZR. Zasada działania takiej konfiguracji polega na bezobsługowej kontroli napięcia i, w razie potrzeby, uruchomieniu zespołu prądotwórczego.

emergency-stop-853502-mCzęsto jednak zdarza się, że jesteśmy zaskoczeni nagłym wyłączeniem prądu, a agregat prądotwórczy się nie uruchamia. W dalszej części artykułu podpowiadamy, co użytkownik bez specjalistycznej wiedzy może w takim przypadku zrobić.

Więcej...

Agregacja mocy - jak zmniejszyć koszty zakupu agregatu o mocy 1000kVA i większej

agregacja mocyAgregacja mocy to pojęcie nowe na polskim rynku energii. Oznacza ono możliwość wykorzystania dużych agregatów prądotwórczych w ogólnokrajowym systemie energetycznym.
Idea agregacji mocy poleca na włączaniu zespołów prądotwórczych do produckji energii na potrzeby zasilanych obiektów. W ten sposób obiekt taki zmniejszy swoje zapotrzebowanie na moc czynną pobieraną z krajowego systemu elektroenergetycznego.

Czytaj więcej...


 

stat4u